O hře

Tvoříme hru, kterou chceme uvést na konci léta 2019. Půjde o výlet do Středozemě. Do věku elfů, kdy magie byla přítomná, lidé znali svoje místo a hobiti nebyli.

O jakou půjde hru?

 

Můžete očekávat několik vrstev příběhů, na které se chceme soustředit, realističnost a pestrost světa, interakce s okolím i mezi postavami, akci, prvek prozkoumávání, tajemství.

Chceme hráčům poskytnout jistotu, že jejich postavy mají ve světě pevně dané místo, mohou ovlivňovat dění kolem sebe a v příbězích se s nimi počítá.

Chceme vytvořit dramaturgii hry, která bude rozložená do celého průběhu a minimalizuje hluchá místa, nicméně dá prostor pro "pobývání ve světě" bez zbytečného tlaku na potřebu stále něco řešit.

Chceme nabídnout výběr rozličných rolí, stylů hry a osobního komfortu. To vše správně komunikovat před hrou a umožnit si správně vybrat to, co vám vyhovuje.

Celá hra se zakládá na silných stránkách, které Středozem nabízí: fantasy bez okázalé magie, jasné postoje dané rasou a původem, určený nepřítel, epika, cesty hrdinství, výzvy a dobrodružství. Nesnažíme se o nějaké překvapivé žánrové obměny. Chceme rozvinout to dobré, co Středozem nabízí.

 

Co bude

 

Osobní příběhy: Každá role je jedinečná a žádná není popsána pouhou příslušností ke skupině. Každý je plnohodnotným "hrdinou". Chceme, aby všechny postavy měly příběh pro ně důležitý a zajímavý, který je završen během hry.

Barvité a dynamické prostředí: Herní území se bude snažit být co nejzajímavější a nejvěrohodnější, ať už půjde o jejich ztvárnění, proměny a příběhový význam.

Jednoduchá pravidla: Neočekávejte složité dovednosti či bojový systém. Budeme se držet několika prostých mechanik.

Boj: Většina postav bude mít dřevárenské zbraně a bude je používat. Počítejte s tím, že se do nějakého boje dostanete a že je možné odnést si ze hry modřinu. Ve hře jsou ale i role, které zbraně nemají nebo je moc neumí používat, a většinou to je na nich zajímavé.

Dvoudenní hra: Hra bude mít délku dvou celých dní. Chceme poskytnout prostor nejen pro hraní rolí, ale i pro pobyt v roli, pro každodennost. Budeme se snažit o rovnoměrné rozložení děje a sepsání dostatečně zajímavých charakterů, které budou vést k zajímavým situacím a při chvílích klidu.

Přihlásit se se svými kamarády: Umožníme vám přihlásit se v partě lidí se kterými chcete hrát a budeme se vám snažit při rozdělování rolí vyhovět.

Poherní párty: Večer posledního dne hry je plánován pro odpočinkovou párty, kde si budeme neřízeně povídat o tom co jsme zažili. A pít trochu alkoholu.

 

Co naopak nebude

 

Neherní doby: Věc, kterou zaručují samotní hráči, ale jejíž nepřítomnost považujeme za velmi důležitou. Budeme tvořit takové prostředí, které k nehraní svádí nejméně.

Dlouhé workshopy: Před hrou s vámi projdeme jen nutné minimum. Nebudou se odehrávat žádné předherní scény a nečekejte opakování věcí, které si budete muset před hrou načíst. Na pozvolný vstup do role je pamatováno na začátku hry. Bude ale nutné si svědomitě přečíst texty, které dostanete s dostatečným předstihem před hrou.

Složitá virtualita: Minimum barevného označování, zástupných kulis, časových kompresí, nekonečných lístečků a podobných věcí. Nechceme sice úplnou simulaci, ale přesto míříme k realističnosti. Nějaké  informace vám budou předávány textem nebo symboly, ale bude jich málo. Na druhou stranu nečekejte obrovské propracované kulisy. Maximálně využijeme terén, na kterém budeme hrát, který je zajímavý sám o sobě.

Zbytečné texty: Informace, které vám budeme předávat, budete potřebovat ke hře a budeme se je snažit podat maximálně přívětivě.  Nebudete se muset učit historické události, ke kterým se ve hře nebude nic vztahovat, ale zároveň si o nich pravděpodobně ani moc nepopovídáte.

Pokračování: Neplánujeme další navazující díl a hra je s tímto ohledem psána.

Opakování: Hru chceme uvést dvakrát v září 2019 a nechat ji být. Abychom třeba mohli psát jiné hry. Pokud na ni chcete jet, přihlašte se teď, další možnost nebude.

Nirnaeth Arnoediad neboli Bitva Nespočetných slz je pátou velkou bitvou Beleriandských válek.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Pinterest Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now